Jeta në Kosovë interviston Majlinda Kelmendin

Jeta nė Kosovė interviston Majlinda Kelmendin Shiko videon

Maj 10, 2012 22:46h  - 

Si pjesė e edicionit special, me njerėz qė janė shembull se si mund tė punohet e tė arrihen suksese  Kosovė, pėrkundėr tė gjitha vėshtirėsive, kėtė tė enjte “Jeta  Kosovė” prezanton punėn e olimpistes Majlinda Kelmendi.

Pse mediet e huaja kanė promovuar mė shumė Majlinda Kelmendin, sesa ato  Kosovė? Cilat janė sfidat e Kelmendit  pėrgatitjet pėr lojėrat olimpike?

Si ishte Majlinda Kelmendi shumė afėr pėr ta pranuar ofertėn qindra mijėra euroshe tė Azarbejxhanit, pasi qė u gjend  situatė, kur familja e saj mezi mbijetonte, pėrderisa asaj i jepej njė ofertė vėshtirė e rezistueshme nga njė shtet tjetėr?

Ēka ka bėrė shteti i Kosovės pėr Majlindėn? Si duket ajo kur humb? Cila ėshtė ėndrra e njeriut kryesor, i cili e bėri Majlindėn sportiste tė nivelit mė tė lartė botėror, trajnerit Driton Kuka? 

Gjatė debatit, transmetohen katėr reportazhe tė medieve ndėrkombėtare qė e ilustrojnė suksesin e Majlindės. Debati pasohet me pyetjet nga publiku, shumica nga ta studentė.

Jeta  Kosovė”, ēdo te enjte  ora 20:20 dhe repriza tė premten,  mesditė.

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)