Problemet në BIK

Problemet nė BIK Shiko videon

Prill 12, 2012 22:20h  - 

Si kanė shkuar zgjedhjet nė Kėshillat e Bashkėsive Islame tė Kosovės, BIK?

A ėshtė i regjistruar BIK-u dhe kujt i jep llogari ky institucion fetar? Si menaxhohen financat e BIK-ut?

Ēka ndodh me ata hoxhallarė qė kėrkojnė mė shumė transparencė nė mėnyrėn si menaxhohet BIK-u dhe si pėrzgjidhen kryesitė e Kėshillave tė Bashkėsive Islame, nė nivel komunal?

Pse medresetė dhe Fakulteti i Studime Islame nuk i punėsojnė femrat e shkolluara myslimane, edhe pse rezultati i sukseseve tė tyre ėshtė mė i mirė se i shumė meshkujve tė diplomuar?

Pse BIK-u mendon se “nuk ka ardhur ende koha” qė femrat tė punėsohen nė institucionet islame nė Kosovė?

Reagim Fehmi Mehmeti

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)