Shëndetësia Publike

Shėndetėsia Publike Shiko videon

Mars 29, 2012 00:00h  - 

Cilat janė tė gjeturat dhe rekomandimet e raportit vjetor tė BIRN-it, i cili analizon gjendjen nė shėndetėsi? Pse edhe 12 vjet pas lufte ka mungesė barnash esenciale nėpėr institucione shėndetėsore? Pse nuk janė unike shėrbimet shėndetėsore nė nivel vendi? Pse spitalet nuk i shfrytėzojnė kapacitet qė i kanė? Kur do tė miratohen ligji pėr shėndetėsi dhe ai pėr sigurime shėndetėsore? A janė kėto ligje, ēelės i zgjidhjes sė problemeve nė kėtė fushė?

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)