Ta pastrojmë Kosovën

Ta pastrojmė Kosovėn Shiko videon

Maj 17, 2012 22:28h  - 

Jeta nė Kosovė flet pėr gjendjen mjedisore.

Pse ėshtė gjendja kaq e keqe nė vendin tonė? 
Si po shkojnė pėrgatitjet e nismės “Ta Pastrojmė Kosovėn”? 
Sa njerėz do tė dalin pėr ta pastruar Kosovėn, mė 24 maj?
Pse ka kaq shumė mbeturina nė vendin tonė?  
Kush e ka fajin qė ato janė nė kėtė gjendje: qytetari, apo ata qė duhet t’i mbledhin?
Ku do tė pastrojnė zyrtarėt qeveritarė me 24 Maj?  

Pėr tė diskutuar pėr kėto tema, Muhamet Hajrullahu, nė studio ka ftuar: 


Dardan Gashi -
ministėr i Mjedisit dhe i Planifikimit Hapėsinor 
Luan Hasanaj -Iniciativa “Ta pastrojmė Kosovėn”
Linda Gusia -Sociologe
Fatmir Spahiu -Aktor
Labinot Salihu -Green Group 

Nė kuadėr tė emisionit BIRN-i transmeton reportazhin  qė tregon se si ėshtė gjendja me mbeturina nė komunat e Mitrovicės dhe tė Vushtrrisė.

BIRN-i gjithashtu transmeton reportazhin e gazetarit Alban Selimi, i cili tregon se si janė kushtet nė Klinikėn e Neonatologjisė, si dhe reportazhin e gazetares Edona Musa, i cili tregon se sa fėmijė mė sėmundje tė zemrės do tė shėrohen nė  Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. 

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)