Zgjedhjet ne Ferizaj

Zgjedhjet ne Ferizaj Shiko videon

Prill 26, 2012 22:49h  - 

Debati me kandidatė ka pėr qėllim diskutimin e programeve dhe ofertave tė kandidatėve pėr qytetarėt e kėsaj komune.

Kandidatėt pjesėmarrės nė debat do tė jenė:

Naim Ferati nga Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, AAK;
Ramadan Hasani nga Aleanca Kosova e Re, AKR;
Ramadan Emini nga Lėvizja pėr Bashkim, LB;
Adem Salihaj nga Lidhja Demokratike e Kosovės, LDK;
Bujar Ademi nga Partia e Drejtėsisė, PD;
Agim Aliu nga Partia Demokratike e Kosovės, PDK;
Faton Topalli nga Lėvizja Vetėvendosje;
Rrahim Sadiku, kandidat i pavarur.

Si pjesė e debatit tė kandidatėve do tė transmetohen edhe insertet e debatit me pėrfaqėsuesit e shtabeve zgjedhore tė partive ku diskutohet pėr pėrgatitjet pėr mbarėvajtjen e zgjedhjeve nė Ferizaj.

Debati do tė transmetohet nė RTK, tė enjten me fillim nė 20.20

 

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)