Liria e Shtypit ne Kosove

Liria e Shtypit ne Kosove Shiko videon

Maj 03, 2012 22:00h  - 

Pse po kundėrshtohet Kodi i ri Penal i Kosovės? Ēfarė rreziku sjell hyrja nė fuqi e kėtij Kodi? Pse po bojkotohen institucionet nė Ditėn Botėrore tė Lirisė sė Shtypit?  Kush po i padit gazetarėt dhe mediat pėr shpifje dhe pse? Si i vlerėsojnė kėto padi gazetarėt dhe mediat? 

Muhamet Hajrullahu pėr kėtė emision ka intervistuar: 

Makifete Saliuka - ud.kryetare e Gjykatės Komunale,  Prishtinė; 
Idajet Beqiri - drejtor i Departamentit Juridik, Kosova Sot; 
Arbana Xharra - Gazetare, Zėri;
Shyqeri Haxha - ish-Kryeshef Ekzekutiv i PTK-sė; 
Vedat Xhymshiti - fotoreporter; 
Jetullah Aliu - drejtor i Departamentit tė Hetimeve, Inspektorati Policor i Kosovės;
Nehat Islami - drejtor Ekzekutiv i KMSHK-sė;

Arben Ahmeti - kryetar i AGPK-sė.  

  •  Print
  • Email
  • Share

Komente: (0)