Drejtësia në Kosovë diskuton për rrëmbimin e një qytetari në Prizren

Drejtėsia nė Kosovė diskuton pėr rrėmbimin e njė qytetari nė Prizren

 

Kėtė tė diel nė ora 21:00, "Drejtėsia nė Kosovė" transmeton emisionin pėr rrėmbimin e njė qytetari tė Prizrenit.

Si u rrėmbye djali i njė biznesmeni tė njohur nė qytetin e Prizrenit dhe ēfarė kėrkuan rrėmbyesit nga familja e tij? Nė ēfarė kushte u mbajt i rrėmbyeri, pėr gjashtė ditė me radhė?

Sa persona u dyshuan pėr kėtė rast? Si u inkriminuan edhe policėt e Policisė sė Kosovės nė rrėmbimin e kėtij qytetari? Pse u liruan tre prej tė dyshuarėve?

Si u arrestuan dy tė dyshuarit e fundit pėr kėtė rast? A ėshtė e njoftuar prokuroria pėr mėnyrėn e dy tė arrestuarve tė fundit? Si u keqtrajtua Leonard Veshalli pėr tė pranuar kryerjen e kėsaj vepre dhe pėr ta inkriminuar edhe Shukri Krasniqin?

Sa para i’u ofruan Hidajet Gashit pėr tė dėshmuar kundėr Shukri Krasniqit? Pse u gjuajt tri herė me armė zjarri Hidajet Gashi dhe pse policia nuk gjeti prova nė vendin e ngjarjes?

Ēfarė reagimi kanė familjet e tė dyshuarve dhe ēfarė pėrgjigje ka Prokuroria e Qarkut nė Prizren?

Pėr tė diskutuar lidhur me kėto ēėshtje, hulumtuesi Petrit Kryeziu ka intervistuar:

Atifete Veshalli, nėna e tė dyshuarit Leonard Veshalli;
Hatixhe Veshalli, bashkėshortja e tė dyshuarit Leonard Veshalli;
Anita Krasniqi, bashkėshortja e tė dyshuarit Shukri Krasniqi;
Rrahman Krasniqi, vėllau i tė dyshuarve Shukri dhe Bashkim Krasniqi;
Lumnije Krasniqi, bashkėshortja e tė dyshuarit Bashkim Krasniqi;
Lindiana Krasniqi, vajza e tė dyshuarit Bashkim Krasniqi;
Hidajet Gashi, i dėmtuar;
Adem Delija, i dėmtuar; dhe
Sylė Hoxha, kryeprokuror i prokurorisė sė qarkut nė Prizren.

Nė fund tė emisionit, "Drejtėsia nė Kosovė" transmeton aksione tė drejtpėrdrejta tė Policisė sė Kosovės.

 

 

Komente: (0)