Drejtësia në Kosovë diskuton për rrëmbimin e një qytetari në Prizren - Pjesa e dytë

Drejtėsia nė Kosovė diskuton pėr rrėmbimin e njė qytetari nė Prizren - Pjesa e dytė

Kėtė tė diel nė ora 21:00, “Drejtėsia nė Kosovė” transmeton pjesėn e dytė tė  emisionit pėr rrėmbimin e njė qytetari tė Prizrenit.

Si iu ndėrpre masa e paraburgimit dy tė arrestuarve tė fundit Leonard Veshalli dhe Shukri Krasniqi?
Ēfarė rrėfen Leonard Veshalli pas daljes nga burgu? Kush e kishte detyruar qė tė dėshmoj kundėr Shukri Krasniqit?
A kishte Policė tė implikuar nė kėtė rast? Si u keqtrajtua Leonardi edhe gjatė marrjes nė pyetje nga hetuesit e DKKO-sė?
Ēfarė reagimi pati Shukri Krasniqi, pas daljes sė tij nga burgu? Ēfarė kėrkon ai nga Policia dhe Prokuroria?
Si i dėgjoi Policia tė shtėnat me armė zjarri, ndaj Hidajet Gashit? Pse u mbajt i dyshuari vetėm 48 orė pėr kėtė vepėr penale?

Pėr tė diskutuar lidhur me kėto ēėshtje, hulumtuesi Petrit Kryeziu ka intervistuar:

Leonard Veshalli, i liruar nga paraburgimi;
Shukri Krasniqi, i liruar nga paraburgimi;
dhe zyrtarė tė Policisė sė Kosovės.

Nė fund tė emisionit, “Drejtėsia nė Kosovė” transmeton aksione tė drejtpėrdrejta tė Policisė sė Kosovės.

Komente: (0)