Programet e partive – zgjedhjet 2013

Programet e  partive – zgjedhjet 2013

Kėtė tė enjte “Jeta nė Kosovė” diskuton pėr planprogramet e partive politike pėr zgjedhjet lokale tė 3 nėntorit.

Cilat janė problemet aktuale nėpėr komuna? Sa do tė ndryshojnė partitė politike qasjen e premtimeve nga zgjedhjet e fundit lokale tė vitit 2009?

Ēfarė ofertash duhet tė kenė pėr planifikim urban, pėr zhvillim ekonomik, e ēfarė pėr shėrbime komunale? Sa ėshtė e efektshme qeverisja lokale dhe sa qytetarėt janė tė kėnaqur me ato shėrbime qė ofron komuna?

Pėr tė diskutuar pėr kėto tema, Muhamet Hajrullahu ka ftuar:
Leonora Kryeziu - drejtoreshė ekzekutive e Institutit tė Prishtinės pėr Studime Politike;
Agron Demi – drejtor ekzekutiv, Instituti GAP;
Hajrulla Ēeku - drejtor ekzekutiv i OJQ-sė “EC ma ndryshe” dhe
Arbana Xharra - kryeredaktore nė tė pėrditshmen “Zėri”

“Jeta nė Kosovė” transmetohet tė enjten menjėherė pas lajmeve qendrore tė RTK-sė.

Komente: (0)